Richard II in Old Vic

November 5th, 2005

Kevin Spacey - Richard II Ik kocht het kaartje enkel en alleen voor Kevin Spacey, wist bijna niets van Shakespeare en al helemaal niets van Richard II. Ik las het stuk in het engels, maar het oude engels was zo moeilijk te volgen dat ik opgaf. Ik vreesde er niet veel van te kunnen volgen.

Maar dat viel allemaal erg mee. Het was gedeeltelijk in het oud engels, maar met uiterste concentratie was het goed te volgen. Kevin begon in een prachtig paars fluwelen koningdracht met kroon en juwelen, maar dat werd al snel omgewisseld voor moderne Armani pakkken. (Kevin in een suit, je zag de damesharten smelten). Het verhaal speelde ook in een moderne setting met een prachtig decor, en moderne zaken als mobieltelefoons en lcd schermen.

En langzaam werd ik het verhaal in getrokken. Hoofdzakelijk door het fantastisch acteerwerk van vooral Kevin Spacey. Ik vind hem magisch in bijna al zijn speelfilms. En hier stond ie, in levende lijve op nog geen 6 meter af stand van mij op het podium. Surreal but nice !

En theater is anders dan film, het moet in een keer goed, en het is meer intens. Afgezien van Kevin was Richard II ook een aangrijpend stuk, en dus echt aan te bevelen. Spacey speelt tot eind november, en komt terug in een nieuw stuk in Old Vic in het najaar van 2006. Ik kijk er nu al naar uit. Kevin is cool.

Ik vermaak me hier meer dan uitstekend.


Related posts



Comments

  1. Gravatar
    1
    yak
    November 6th, 2005 at 11:24

    “And then I was like rooting around in your things, and found this, and I thought — cool. Kind of spacey.”

  2. Gravatar
    2
    Ingrid
    November 7th, 2005 at 01:23

    Ken uw filmcitaten ! :-)
    (En een kleine zoektocht op dit citaat leidde me naar en website met filmscripts, waarvoor dank :-)

    Deze is ook cool : Wise Words by Cool Men
    http://www.dlc.fi/~frog/wavs/spacey.htm

  3. Gravatar
    3
    galatea
    November 8th, 2005 at 16:26

    glad you agreed on richard II - I thought that the lighting, in particular, was absolutely amazing… the spotlight on the crown at the close of the play was incredibly effective. and the video screens were cute and quirky and powerful, without being intrusive.

    i look forward to the old vic’s next production too - aladdin!

  4. Gravatar
    4
    Ingrid
    November 8th, 2005 at 17:25

    Yes the design of the stage was really well done, with the sliding doors. I should nearly come over to see Aladdin, Ian McKellan in a dress, must be worth the trip alone ! :-)

Leave a Comment

The Girl In The Cafe is © 2003-2008 thegirlinthecafe.
You can syndicate the entries using RSS. Proudly powered by WordPress, Passion, and a good dose of insanity.